"O' zbekiston ipotekasini qayta moliyalash kompaniyasi"AJ obligatsiyalarining beshinchi chiqarilishi
1) ipoteka obligatsiyalarini chiqarish uchun ixtisoslashtirilgan tashkilot tuzish. Ushbu tashabbus doirasida kompaniya qoshida ipoteka obligatsiyalarini chiqarish bilan shug'ullanadigan ixtisoslashtirilgan vakolatli tashkilot tashkil etiladi. Bu ipoteka bozoriga qo'shimcha moliyalashtirishni jalb qilish uchun imkoniyatlar yaratadi, shuningdek investorlarning ushbu moliya sohasiga bo'lgan ishonchini oshiradi.
2) ipoteka obligatsiyalarini chiqarish va muomalaga chiqarish uchun qulay muhitni shakllantirish. Ipoteka obligatsiyalarini "tartibga soluvchi qum qutisi"maxsus rejimi orqali chiqarish va muomalaga chiqarish uchun huquqiy asos yaratish rejalashtirilgan. Bu ipoteka obligatsiyalari operatsiyalarida shaffoflik va barqarorlikni ta'minlaydi, bu ko'chmas mulk va ipoteka sektoriga uzoq muddatli investitsiyalarni jalb qilishga yordam beradi.
3) kreditlarni qayta moliyalashtirish uchun mablag ' ajratish. Shuningdek, kompaniya mavjud ipoteka kreditlarini qayta moliyalashtirish uchun 2,3 trillion so'm ajratadi. Bu qarz oluvchilarga yukni kamaytiradi va ipoteka shartlarini yaxshilaydi, bu esa ularni aholining keng qatlamlari uchun yanada qulayroq qiladi. O'zkri barqarorligi va uning milliy moliya tizimining ipoteka segmentining kelajakdagi rivojlanishi kontekstidagi asosiy rolini hisobga olgan holda, Freedom Broker so'nggi nashrda investor bo'lishga qaror qildi. Bundan tashqari, biz jarayonning barcha bosqichlarida emissiyani qo'llab-quvvatlash orqali investitsiya vositachisi sifatida ishtirok etish imkoniyatiga ega bo'ldik.